Celem naszej działalności jest dbałość o zabezpieczenie budynków, do której przyczynia się fachowa ocena zagrożenia wybuchem. W wykonywanych działaniach wykorzystujemy przepisy bezpieczeństwa oraz fachową literaturę, która określa prawidłowe postępowanie w przypadku dokonywania oceny zagrożenia wybuchem. W gronie naszych źródeł wiedzy jest przedewszystkim doświadczenie wieloletniej pracy w przemyśle chemicznym, rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych czy liczne polskie normy dotyczące ochrony przeciwpożarowej budynków.
DOŚWIADCZENIE
Fachowe wykonywane naszych usług jest związane ze sporymi umiejętnościami i wiedzą, którą nabyliśmy w trakcie naszej działalności, a także doświadczeniem, którego potwierdzeniem jest ponad 600 realizacji dotychczas przez nas wykonanych. W celu zapoznania się z naszą ofertą zachęcamy do kontaktu elektronicznego, telefonicznego oraz odwiedzenia naszej głównej siedziby w Puławach oraz oddziału w Bytomiu.
Zgodnie z § 37. 1. Rozporządzania ministra spraw wewnętrznych i administracji
z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U.10.109.719), „w obiektach i na terenach przyległych, gdzie są prowadzone procesy technologiczne z użyciem materiałów mogących wytworzyć mieszaniny wybuchowe lub w których materiały takie są magazynowane, dokonuje się oceny zagrożenia wybuchem.
Pkt. 2. Ocena zagrożenia wybuchem obejmuje wskazanie pomieszczeń zagrożonych wybuchem, wyznaczenie w pomieszczeniach i przestrzeniach zewnętrznych odpowiednich stref zagrożenia wybuchem wraz z opracowaniem graficznej dokumentacji klasyfikacyjnej oraz wskazanie czynników mogących w nich zainicjować zapłon.
Pkt 3. Graficzna dokumentacja klasyfikacyjna zawiera plany sytuacyjne obrazujące rodzaj i zasięg stref zagrożenia wybuchem oraz lokalizację i identyfikację źródeł emisji, zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach.”
Do opracowań stosujemy m.in.:
i inne
Dysponujemy bogatym doświadczeniem w opracowywaniu wyżej opisanej dokumentacji.
Wykonaliśmy ponad 300 opracowań, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez Państwową Inspekcję Pracy w całej Polsce.